אופיס 2013 יוצא לדרך- איזו גרסה מתאימה לכם?


Office מגוון יותר מאי פעם עם 3 אפשרויות לניהול ה-Office שלכם. הגרסה האחרונה של Office, Office 365, ו – Microsoft Office Web.

הגרסה החדשה של Office נגישה לעמותות דרך פרויקט תרומת התוכנה היא בגרסת הורדה למחשב. Office 365 לעומת זאת, היא תכנית מנויים של Microsoft המתאימה הן לגרסת ההורדה למחשב והן לגרסת האונליין. לבסוף, Microsoft Office Web Apps היא גרסת אונליין, חינמית של Office. איזה מהגרסאות מתאימה ביותר עבור ארגונכם?

Office Web Apps

Office Web Apps של Microsoft היא גרסה אינטרנטית חינמית של Word, Excel, PowerPoint, OneNote ו- Outlook.  הזמינה דרך Microsoft SkyDrive. בכדי להפעיל את Office Web Apps כל שאתם צריכים הוא חשבון

Windows Live ID. כל עוד יש לכם דפדפן (הגרסאות החדשות של Internet Explorer, , Firefox , Safari או Chrome). תוכלו להשתמש ב- Office Web Apps בכדי לצפות ולערוך מסמכי Word גם אם אין לכם את התוכנה מותקנת על המחשב שלכם. תוכלו גם ליצור מסמכים חדשים ולשמור אותם ב- SkyDrive. ה- Office Web Apps פועל באופן דומה למוצרי יצירת מסמכים מבוססי ענן אחרים. הגרסה העדכנית (2013) של Office Web Apps מוסיפה מספר מאפיינים חדשים ועיצוב חדשני המותאם למערכת ההפעלה Windows 8  ולגרסת ה-Office החדשה. לקריאה חוות דעת טכנולוגית על Office Web Apps קראו כאן.

 

בעוד ניתן להשתמש ב- Office Web Apps לעיבוד בסיסי של מסמכי Word וליצירת גיליונות אלקטרוניים, סביר שתזדקקו לאפשרויות מתקדמות יותר. לדוגמא בגרסת ה-Word של Office Web Apps יש אפשרויות עריכה בסיסיות בלבד. שימוש טוב יותר ב- Office Web Apps ניתן לעשות בצירוף עם הגרסה החדשה של Office (הגרסה להורדה) – או גרסאות ישנות יותר – או יחד עם הרשמה ל- Office 365.

הן גרסת ה-Pro והן גרסת ה-Standard של Office מגיעים עם SkyDrive Pro, בו ניתן להשתמש לשמירת מסמכים בענן ולגישה נוחה יותר מכל מחשב אל Office Web Apps, או לגרסת הדסקטופ של Office.SkyDrive Pro עובד גם עם ה-SharePoint Online וה- SharePoint 2013. כל משתמש SkyDrive מקבל 7GB לאחסון. למידע נוסף קראו בכתבה.

Office (גרסת הדסקטופ – הגרסה הרגילה)

למרות שהגרסה האחרונה של Office היא גרסה להורדה, החידוש הגדול בגרסה זו הוא האינטגרציה עם ה-SkyDrive, גרסת הענן לשמירת מסמכים של Microsoft. אפשר להתחיל לעבוד על מסמך במכשיר אחד (כמו המחשב שלכם בעבודה) ולהמשיך מאיפה שעצרתם בעזרת מכשיר אחר (הטאבלט שלכם בבית לדוג’) בו מותקן Office. Office שומר על המיקום המדויק שלכם בעת השמירה (לדוג’ משבצת מסוימת או שקף מסוים).

Office נגיש לעמותות זכאיות בכלבו של אנפיטק בפרויקט התרומה. ה- Office עובד עם Windows 7 או Windows 8 בלבד, כך שאם אתם משתמשים בגרסה אחרת של Windows לא תוכלו להפעיל את גרסת ה- Office החדשה. למידע נוסף קראו בכתבה.

 

Office 365

 Office 365 הוא השירות ההיברידי של Microsoft המציע הן שירות מבוסס אינטרנט והן שירות דסקטופ. בהתאם למסלול שלכם Office 365 יכול לכלול הרשמה ל- Office בגרסת הדסקטופ בנוסף למוצרי השרת של Microsoft (כמו: Exchange, SharePoint ו- Lync) אליהם ניתן לגשת אונליין. Office Web Apps כלולים במרבית הגרסאות של Office 365, כששטח האחסון נקבע לפי המסלול שבחרתם. תוכלו גם להשתמש בשירותי האונליין של Office 365 יחד עם גרסאות שונות של Office. לדרישות המערכת של Office 365 ראו כאן.

אם הארגון שלכם לא זכאי לתרומה בפרויקט תרומת התוכנה Office 365 יכול להיות הפתרון שלכם. בנוסף, במידה ואתם משתמשים במערכת הפעלה Windows Vista או Windows XP (שלא תומכים בגרסת הדסקטופ) תעדיפו את השימוש ב- Office 365. אם אתם בוחרים להשתמש ב- Office 365 אנו ממליצים על שדרוג מערכת ההפעלה שלכם ל- Windows 7 או ל- Windows 8 בהקדם, שכן התמיכה של Office 365 מסתיימת בתחילת 2014.

לגרסאות השונות והמחירים של Office 365 ראו כאן.

בהתאם לכמות העובדים, התוכנות שהם משתמשים בהם, והמאפיינים הדרושים להם, תוכלו לבחור איזה מהגרסאות הכי מתאימה לארגון שלכם.

 בכל שאלה ניתן לפנות אלינו במייל: Info@hakolbo.org.il

או בטלפון: 08-9155960 (שלוחה 1)

מקווים לראותכם אצלנו,

 צוות הכלבו של אנפיטק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *