מבוא לAdobe Photoshop לארגונים ללא מטרות רווח: חלק 1

מאת: ווס הולינג

פוטושופ הוא הכלי האולטימטיבי לשדרוג תמונות, עיצוב אלמנטים יצירתיים ואפילו כדי לחתוך אקסים מתמונות ישנות. אפשר לעשות הכל עם פוטושופ, החל משיפור מהיר של תמונות ועד לשליטה על כל פרט ופרט במדיה הויזואלית הדיגיטלית שלכם תוך הנף יד.

כמובן, מתיאור כזה ייתכן ותירתעו במעט מללמוד על שימוש בפוטושופ אם לא השתמשתם בו הרבה בעבר. לכן TechSoup רוצים לעזור לכם ללמוד את הבסיס לעריכת תמונות ויצירת תמונות שתוכלו להדפיס ולשים ברשת וגם במדיה חברתית.

כדי לעשות את זה, כתבנו סדרת בלוג בת חמישה חלקים שתעזור לכם לאסוף חומרים שתצטרכו ליצירת תמונות בפוטושופ, לעשות עריכה בסיסית לתמונה, לסדר את כל החלקים השונים הכרוכים בפוסטר וליצור מוצר סופי.

photoshop1

 

תוצר סופי

לכל אורך הסדרה הזאת, אנחנו נאסוף יחד את כל הקבצים שתצטרכו על מנת ליצור את הפוסטר הזה, כולל הפונט, התמונה והלוגו.

כמו שאתם יכולים לראות, הכל בלטינית ודיי כללי. מעצבים קוראים לזה "Lorem Ipsum," אבל זאת רק דרך לראות איך העתק ייראה בעיצוב שלכם כשאין באמת העתק.

המטרה של הסדרה הזו היא ללמד אתכם את הבסיס שאתם צריכים כדי ליצור משהו דומה לפוסטר הזה. ברגע שתבינו את זה, תוכלו ליצור משהו משלכם שמשדר את הארגון שלכם ואת המטרה שלו, משהו שימתג אתכם, למשל דרך לוגוים, פונטים, צבעים ומסרים.

תוכלו למצוא את הלינק לפוסטר הפוטושופ הזה (PSD) ועוד מידע למטה.

לפני שמתחילים

תוכנה

הסדרה הזו כוללת צילומי מסך והוראות לAdobe Photoshop CC 2014.2.2, הגירסה החדשה ביותר של פוטושופ בזמן שהבלוג הזה נכתב. רוב הפיצ'רים המופיעים כאן תקפים גם לכל הגרסאות הקודמות עד ל Photoshop CS5, למעט כמה יוצאי דופן. כך שאם לא עדכנתם את גירסת הפוטושופ שלכם מזה כמה שנים, עדיין תוכלו לעקוב.

הבלוג של TechSoup עדיין לא מציע כרגע את הגירסה המלאה של פוטושופ, אבל בשביל לעשות רק את הדברים הבסיסיים, כנסו לPhotoshop Elements. בנוסף, לגירסה המלאה של פוטושופ, Adobe מציעים הנחה לארגונים נבחרים ללא מטרות רווח. ראו את האתר של Adobe כאן eligibility guide לעוד מידע.

פונט

לפני שנתחיל עם קובץ הפוטושופ (PSD), תצטרכו Open Sans, את הפונט שבשימוש בפוסטר (זה בחינם). אתם יכולים להשתמש בכל פונט שיש לכן, אבל הפונט הזה הוא קליל וצר, נראה טוב לעין, ומתאים למצב רוח הכללי של הפוסטר.

כדי להוריד את פונט Open Sans,

 1. כנסו לdownload page.
 2. ראו את כל האופציות שברשימה (אנחנו נצטרך רק את הקליל הרגיל, אבל למה לא להוריד את כל האפשרויות?).
  photoshop2
 3. לחצו על חץ ההורדה בצד הימני העליון של העמוד.
 4. גוגל יקפיץ לכם הודעה שאתם לא צריכים להוריד את הפונטים האלה כדי להשתמש בהם באתר, אבל אתם תשתמשו בהם בפוטושופ, אז התעלמו מההודעה של גוגל.
 5. לחצו על הלינק לקובץ הזיפ והורידו אותו.
 6. הרחיבו את תוכן קובץ הזיפ.
 7. על מנת להתקין את הפונטים:
  • במערכת הפעלה של Windows, לחצו לחיצה כפולה על כל קובץ והקליקו Install Font.
  • במערכת הפעלה של Mac OS X, משכו את הקבצים לתיקיית הפונטים שלכם.

בונוס: גוגל מציעים פונטים חינמיים בGoogle Fonts. אתם יכולים גם להשיג עוד פונטים חינמיים ב Font Squirrel, dafont, and fontspace.

Image

התמונה שברקע הפוסטר היא מאתר התמונות הבא Pixabay. התמונה שייכת לדומיין הפומבי, אז אתם יכולים להשתמש בה בכל דרך שתרצו מבלי להתייחס ליוצרים. גודל הXL של התמונה מאפשר רזולוציה גבוהה מספיק כדי להדפיס את הפוסטר גם כן למידה ותרצו לעשות זאת מבלי לאבד מהאיכות.

Photo, XL size (.jpg, 5 MB)

 

בונוס: אתר Pixabay מציע מלא תמונות שנמצאות על דומיין פומבי שתוכלו להשתמש בהן ללא התייחסות ליוצרים או רשותם. ראו את פוסט הבלוג של TechSoup Can I Use That Image for My Website or Newsletter? לעוד מידע על היכן ניתן להשיג תמונות חינמיות ומה עליכם לדעת על כיצד להשתמש בהן.

לוגו

הפוסטר כולל לוגו בדוי של ארגון שלא למטרות רווח. אתם יכולים להוריד אותו מהלינק שמטה.

Logo File (.eps, 1 MB)

קובץ הפוסטר

אם אתם רוצים להשוות את הפוסטר שלכם למוצר הגמור, או פשוט לדלג על המדריך ולהחליף הכל עם הדברים שלכם, תוכלו להוריד את קובץ הPSD כאן

Photoshop Poster File (.psd, 46 MB)

חלק 2

נתחיל להרכיב את החלקים הללו יחד בפוסט הבא. נתראה שם!

חלק 2

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>