מבוא לAdobe Photoshop לארגונים שלא למטרות רווח: חלק 2

נכתב על ידי ווס הולינג

ברוכים השבים! המדריך הזה יסביר לכם צעד צעד כיצד ליצור את הפוסטר ממבוא לפוטושופ שלא למטרות רווח: חלק 1. כללנו כאן גם תצלומי מסך לכל שלב.

לחלק מהצעדים יש גם Bonus. אלה מכילים מידע נוסף למקרה שאתם נורא סקרנים לגבי פוטושופ. אל תדאגו, אתם יכולים לדלג על אלו ולהיות בטוחים שלא פספסתם שום דבר בתהליך.

יצירת קובץ פוטושופ

כעת כשיש בידיכם את התמונה, הפונט, והלוגו מה- פוסט הקודם , אתם יכולים לשים אותם יחד. אבל לפני שתוכלו להרכיב הכל יחד, תצטרכו ליצור קובץ פוטושופ ולעשות שינויים והתאמות לתמונה. נתחיל על ידי יצירת קנבס ריק שנקרא "Untitled-1."

 1. יצירת קובץ חדש על ידי בחירת File > New.2
 2. הכניסו את הערכים הבאים. בכך תיצרו קנבס גדול — מספיק כך שתוכלו להדפיס את התמונה או להשתמש בה ברשת מבלי לפגוע באיכות. (המידות הללו שוות ל5 על 11 אינץ')Width: 2550 PixelsHeight: 3300 PixelsResolution: 300 Pixels/Inch3
 3. הקליקו OK.

נקו את התמונה

כעת יש לנו קנבס נקי. בואו נפתח את התמונה לידו.

עשו התאמות

 1. פתחו את התמונה שהורדתם על ידי פתיחתFile > Open ובחירה בקובץ ששמרתם. (אם אתם עוקבים משבוע שעבר, מדובר בתמונה של הבחורה הג'ינג'ית). כעת צריך להיות לכם קנבס נקי ("Untitled-1") לצד התמונה ("little-girl-603139.jpg").4
 2. התמונה הזאת נראית טוב, אבל היא יכולה להיראות טובה יותר בעזרת תיקונים פשוטים. יש בפוטושופ אפשרויות רבות למשחק עם הצבע, שמשמעותו בסך הכל בהירות או כהות הצבעים בתמונה ביחס לחום (אדום/כתום/צהוב) או ביחס לקור (כחול/ירוק). בחרו Image > Auto Tone בכדי לשנות אותם אוטומטית ולנחש פחות.
  5
  Bonus: בחירה בפיצ'רים האוטומטיים בפוטושופ זו דרך נהדרת לשפר מראה של תמונה מבלי להשקיע יותר מדיי. אם אתם מעוניינים לשלוט יותר על המראה של התמונה, כנסו לתפריט התיקונים. שם תוכלו למצוא שלטים לבהירות הצבע, דהייה, ניגודיות, ערפיליות, בהירות, מאזן צבעים ועוד. כאן נתקן את המראה והצבע הכללי של התמונה עם כלי רב שימושי, אך סידור ותיקון אמיתי של תמונה מצריך יותר מאמץ. זה השלב הבא, אך אם אתם באמת סקרנים כנסו לPhotoshop Cafe's video tutorial on curves.
 3. הסתכלו על ההבדלים, הם נורא קטנים אך השיער שלה אדום יותר, ויש יותר ניגודיות בעיניים, העור והנמשים שלה.

6

שינוי גודל התמונה

המידות של התמונה הזו הן 3648 על 5472 פיקסלים, אך מידות הקנבס שלנו הן 2550 על 3300 פיקסלים, כך שנצטרך להקטין אותו.

 1. בחרו Image > Image Size.
  7
 2. והכניסו את המידות הבאות. ייתכן ותצטרכו לשנות את האינצ'ים לפיקסלים ולהכניס את הרזולוציה קודם.Width: 2200 PixelsHeight: 3300 PixelsResolution: 300 Pixels/InchResample: Bicubic Sharper (reduction)
  8
  Bonus: פוטושופ מציעה דרכים רבות לדגום תמונה, הכוונה לאיכות שבה התמונה גדלה או קטנה. כאן אנחנו מקטינים את התמונה, לכן בחרנו Bicubic Sharper. עם האפשרות הזו ניתן לשמור את הקצוות חדים גם כאשר מקטינים את התמונה. אם אתם צריכים להגדיל משהו, תמיד תאבדו מעט מהאיכות (למרות מה ש TV מספרים לכם), אבל אתם יכולים לצמצם את הנזק על ידי בחירת האופציה הנכונה לדגימת תמונה. ראו את מדריך הוידאו על דיגום Tuts+ Design's בשביל דרכים להמם את החברים שלכם במסיבות כאשר מין הסתם ידברו על דגימת תמונות.
 3. התמונה כעת בגובה הנכון, אך צרה מדיי. רוחב התמונה הוא 2200 פיקסלים, אבל רוחב הקנבס שאליו נעביר את התמונה הוא 2550. בואו נוסיף קצת מרווח בשמאל. בחרו Image > Canvas Size.
  9
 4. הכניסו את המידות הבאות.Width: 2550 PixelsHeight: 3300 PixelsAnchor: center-right (הקליקו על הסמן בצד ימין שבאמצע המאונך, כך שזה ייראה כמו תמונת המסך למטה).Canvas extension color: White
  10
  Bonus: בגדול, מיקום העוגן מחזיק את התמונה במקום ומוסיף מרווח מעבר לכך, ובכך חוסך לכם את השלב הנוסף של הוספת מרווח ואז מיקום התמונה במקום הנכון.

מיקום התמונה

 1. כעת התמונה בגודל הנכון, אך הקו הלבן ממש נראה לעין. בואו נמלא אותו בממלא התוכן הקסום של פוטושופ. תחילה בחרו בכלי הMagic Wand בתבנית הכלים. תבנית הכלים ממוקמת בדרך כלל בצד שמאל של המסך. (ייתכן ותצטרכו להקליק על האייקון של בחירת כלים מהירה לפני כן, בכדי לבחור במטה הקסם.)
  11
 2. לחצו על הקו הלבן.
  12
 3. בחרו Edit > Fill.
  13
 4. ולאחר מכן בחרו בContent-Aware עבור הContents ולחצו OK.
  14
  Bonus: ממלא התוכן לוקח מידע מסביב לאיזור הנבחר ומנחש כיצד הכי טוב למלא אותו. זה עושה נפלאות בערבוב צבעים ונופים באיכות גבוהה, אבל לא עובד כל כך טוב עם תמונות מסובכות יותר (אולי יום יבוא). במקרה הזה, מכיוון שהרקע דיי רגוע, פוטושופ מצליח להתמודד עם זה ללא בעיה.

הכנסת התמונה לתוך קובץ פוטושופ

זה משאיר את הצד השמאלי של התמונה במצב מושלם להוספת טקסט או אלמנטים אחרים מבלי לחסום את הפנים של הילדה. בואו נעביר את התמונה לקנבס שלנו.

 1. לחצו Ctrl-D (Command-D on a Mac) על מנת לצאת מבחירת האיזור שמילאנו בו את התוכן. בחרו Layer > New > Layer from Background. הקליקו OK. זה מאפשר לכם להזיז את התמונה.
  15
 2. לחצו Ctrl-A (Command-A on a Mac) על מנת לבחור הכל, Ctrl-C (Command-C on a Mac) בכדי להעתיק את התמונה, ואז לחצו על הקנבס הריק שיצרתם בחלק הראשון ("Create a Photoshop File"), ולחצו Ctrl-V(Command-V on a Mac) על מנת להדביק את התמונה לקנבס. עכשיו התמונה אמורה להופיע לכם על שני קנבסים: המקורי (little-girl-603139.jpg) והקנבס החדש (Untitled-1).
 3. כעת אתם יכולים לסגור את התמונה המקורית ("little-girl-603139.jpg") מבלי לשמור. טוב לשמור את המקור בנפרד מקבצי הפרוייקטים שלכם בפוטושופ למקרה ותעשו טעות שבעקבותיה תצטרכו לחזור אליהם.
 4. בחרו File > Save. ושמרו את זה בתור טיוטה. psd.

חלק 3

בחלק הבא נוסיף את הקופסה השקופה והלוגו. יש לכם שאלות? ידעו אותנו. אנחנו יכולים לענות רק על שאלות שקשורות לפרוייקט הזה, אבל בהחלט אל תתביישו להגיד לנו במידה ומשהו לא מובן. נתראה שבוע הבא!

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>