צריכת מידע בעולם החדש RSS

כל כך הרבה דברים מעניינים אותי, מה קורה בעולם הטכנולוגיה, טיפים לניהול איכותי, מוסיקה, שירה, בלוגרים שאני אוהבת לקרוא, מה קורה אצל עמיתיי ה nptech’s בעולם, הלקוחות שלי ואולי אפילו חדשות ( לא, לא ממש מעניין אותי חדשות :)). אז אני נרשמת לעוד ניוזלטר ועוד ניוזלטר, והמייל שלי מתחיל לעלות על גדותיו, ואני אומרת לעצמי, כשתהיה לי דקה אני אכנס לקרוא… אבל החיים כמו בחיים, נדחק לתחתית המייל, והמייל שלי מפוצץ, וכך הם מתאספים ומתאספים, או נמחקים. אז רשמית נמאס לי (לי זה קרה לפני מספר שנים), ואם גם לכם נמאס והייתם רוצים מקום אחד לקבלת כל העדכונים מהאתרים והבלוגים שמעניינים, אז אנא שכחו את הביטויים ‘רשימת תפוצה’ או ‘ניוזלטר’ והכירו את המילה RSS ואת סימן הזיהוי שלה.

RSS או באריכות Really Simple Syndication, הוא תקן להפצת תכנים ברשת. מדובר באמצעי להפצת עדכונים מקוונים של טקסט, תמונות ומוזיקה, שחוסך זמן, חוסך עשרות מיילים ביום וכמובן, מוצע לגמרי בחינם.

מה עושים דבר ראשון ?

צריך לבחור תוכנת קריאה (Reader), להוסיף אליה את הערוצים (אתרים,בלוגים) החביבים עליכם, בנוסף לאלו המובנים בה, לקבוע את קצב העדכון הרצוי וסידור התכנים בעמוד לפי בחירתכם, ולהישען אחורה באנחת רווחה.

יש המון תוכנות, אני מאוד אוהבת את ה Google reader, כמי שאוהבת את מוצרי גוגל בכלל, נקיים, פשוטים ומהירים, ומתממשקים לכל התוכנות של גוגל. ואם אתם משתמשי דפדפן הChrome האהוב ניתן להוריד תוסף ( תחת Extension ) של Google reader, ומספיק לכוון את העכבר לאייקון שלו ( שאתם מכירים כבר, כאן הוא בכחול ) כדי שתיפתח רשימה עם כל העדכונים האחרונים. גם Feedly בכרום מאוד חמוד אך יש בו עדיין באגים אז רק לחנונות שביניכם שאוהבים טכנולוגיות חדשות, אני ממליצה בחום. כן, אני יודעת שרובכם משתמשים ב Explorer (אני ממליצה בחום תעברו ל Chrome, להורדה), בגרסאות 7 ו 8 חפשו את האייקון ולחצו עליו ומשם תגיעו לממשק הניהול שלו.

למי שאוהב תוכנות יותר מעוצבות, אני מאוד אוהבת את Netvibes שזהו בעצם עמוד אישי שאפשר להוסיף אליו Bookmarks כל מיני widgets  מגניבים כמו מחשבון, מזג אוויר, פתקיות, משחקים וכמובן RSS. למי שיש Google Apps אז ניתן להכניס RSS לתוך עמוד הבית שלכם ( igoogle).

בכל הקוראים ניתן להכניס תגיות, להוסיף למועדפים, לחלק לקטגוריות, לשתף אחרים בכל מיני אופנים, לשנות את המראה, לכתוב הערות ועוד כל מיני אפשרויות נחמדות, אך זה העיקר.

כיצד מוסיפים ערוץ חדש ?

ישנן מספר דרכים:

  1. הראשונה – נכנסתם לאתר שאהבתם, אתם רוצים לקבל חדשות ועדכונים ? חפשו את האייקון, לחצו עליו, בחרו את הReader  הרצוי וזהו
  2. השנייה – לכל RSS יש כתובת (בשורת הURL כמו לכל אתר) לדוגמא ה RSS  של NPTech, http://nptech.org.il/?cmd=rss. נכנסים לתוכנה הקריאה שבחרתם ומחפשים כפתור הנקרא  Add subscription / Add content /Add source  ומכניסים את הכתובת של הRSS  הרצוי
  3. השלישית – ניתן לעקוב אחר אנשים (לפי המייל שלהם) , מבקשים מהם אישור ואחרי שהם מאשרים אתם יכולים לראות ב Reader עדכונים על תכנים שהם קראו.

המלצה חמה
הפכו את ה reader לעמוד הבית שלכם. אם עמוד הבית שלכם הוא ynet, גלובס או דה מארקר או כל אתר אחר, פשוט התחברו גם ל RSS שלו וכך תבטיחו לעצמכם שזה לא יהפוך להיות עוד אתר שאתם לא משתמשים וגם שתקראו את מה שמעניין אתכם.
ה RSS הראשון שלכם
מתחילים כאן, להרשמה ל RSS של אתר NPTech, להרשמה לעדכוני RSS מהבלוג שלנו.

“בין אומללות לאושר מפרידה תהום, ובה כולנו חיים”, מאת קומיקאי פלוני אלמוני. ובנימה אישית, אפשר גם אחרת 🙂 לפחות בעולם הקטן של צריכת המידע

4 Comments

  1. פיצ’ר די חדש של google reader הוא מעקב אחר שינויים באתר (גם אם אין לו RSS) – צריך פשוט להכניס URL מסוים, וה-reader ידווח בכל פעם שמתבצע שינוי בתוכן ה-URL.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *