להיות או לא להיות בלוגרית

זאת כבר לא השאלה. בשבוע שעבר הייתי בהרצאה של ליה ג’ונס, בלוגרית ו’מצייצת‘ כמנהלת קמפיינים ברשתות חברתיות לגיוס משאבים בקהילה היהודית בארה”ב. הבנתי שוב את מה שכבר הבנתי מזמן (ועוד כמה דברים שאשתף מייד), כדי שאתם תדעו מה NPTech עושה, תשותפו בזמן אמת בידע שאנו רוכשים ותיווכחו בהשפעתה של טכנולוגיה על ארגונים חברתיים בישראל, כדאי שנתחיל בבית שלנו, לספר לכם באילו כלים טכנולוגיים אנו משתמשים, מדוע בחרנו בהם, איך משתמשים בהם ובעיקר לשתף אתכם בלבטים של מלכ”ר שצריך לנהל את המידע שלו ואת הקשרים שלו, רוצה שבעלי עניין ימצאו אותו ברשת ורוצה לשוחח עם לקוחותיו וכל זאת בתקציב מועט, קומץ אנשים ולב רחב.

“כל אדם מציב את גבולות דמיונו כגבולות העולם” ,ארתור שופנהאואר.

אני יוצאת למסע של הרחבת גבולות דמיוני, הערב בכתיבת בלוג, מקווה שתמצאו בו ערך מוסף גם עבורכם.

אז למה בחרתי בבלוג ולא באתר או facebook או twitter ? חיפשתי מקום נוח שבוא אוכל גם לכתוב בקלות, גם להוסיף סרטים ותמונות ולשלבם בתוכן, רציתי מקום בו תוכלו להוסיף ולהגיב מניסיונכם ולשאול שאלות ורציתי למצוא מקום שכולנו מחפשים בו כדי שגם תמצאו את מה שכתבתי, גוגל. אם כתיבה הייתה כל עיסוקי ולא בנוסף לשלושת אלפים הדברים שאני עושה הייתי בוחרת בכולם,כי כל הגברת נוכחות ברשת ברוכה,  אבל בטוויטר רק 140 תווים, את פייסבוק המנוע של גוגל לא קורא ובאתר קצת קשה להגיב ולשתף את שאר הקוראים. אז בחרתי להתחיל בבלוג.

איך בחרתי טכנולוגיה לבלוג ? אתחיל מהסוף, בחרתי ב wordpress. פלטפורמה חינמית עם ממשק עריכה וניהול מאוד פשוט וידידותי,מיליוני בלוגרים בעולם משתמשים בפלטפורמה זו ולכן הקידום של התוכן בגוגל גבוה ביותר, ניתן לעצב את הבלוג ברוח האתר (נכון דומה ? אצלנו לא ממש קשה, לבן ועוד הרבה לבן עם לוגו) וכן כתובתו היא כתובת האתר שלנו (תרימו מבט למעלה לכתובת הבלוג www.nptech.org.il/blog)

על מה לכתוב בבלוג ? לשתף בלוגים הרצאות ומאמרים מעניינים שקראתי ושמעתי, חדשות ועדכונים מתחום עיסוקנו ולהביא אורחים לבלוג (בקרוב… שקצת נבין מה מעניין אתכם). אז במה אתחיל לשתף ? בבלוג מספר אחד לשימוש במדיה חברתית לגיוס משאבים בארה”ב Beth Blog, ואמשיך עם הבלוג של עמיתי טל פרנקפורט המתמחה בגיוס משאבים ובהטמעת מערכות  Salesforce  לניהול קשרים עם תורמים שחזר מהכנס השנתי שלהם ודיווח ישירות מהשטח. עוד גילתה לי ליה ג’ונס על כלים לעקוב על התנועה בבלוג שלי, על מה אנשים שמעניינים אותנו מדברים בבלוגים אחרים והאם לחצו על הלינקים שהכנסתי לבלוג. הראשון הוא Blogpulse, והשני הוא  icerocket.

ומה הכי חשוב בבלוג ? למצוא את הקול האישי והמיוחד שלי, איתו אספר את סיפורנו. כתיבה לא הייתה לי פשוטה אף פעם, אחדד ואחפש את קולי גם בשבוע הבא.

10 Comments

  1. תודה רבה 🙂 נעים לשמוע ,

    אשמח לשמוע מה עיסוקך ומה תחומי העניין שלך שאוכל לשלוח לך מידע רלוונטי

    מרב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *