צרות של עשירים? האם יש דבר כזה?

מאת: רו"ח רונית דובר*

בעקבות הפרסומים בעיתונות על הביקורת שבוצעה על ידי רשם העמותות בעמותת "דעת" (ראו לינק מצ"ב) על ידי רו"ח רמי אלחנתי ראוי להעלות לדיון את ההתייחסות של הרגולטורים לנושא צבירת עודפים בעמותה.

בפרסומים נאמר כי "עשרות מיליוני שקלים שוכבים בקופה של עמותת דעת, שהוקמה כדי לפעול להקמת מוסדות חינוך מקצועיים במגזר הדתי-לאומי, אך בשנים האחרונות בעיקר מוציאה כספים על משכורות לבכירים בה. העמותה: "ביקורת פנימית חשפה את הליקויים – והם טופלו"

קישור לכתבה מדה מרקר

על מנת להיערך מראש לבעיית צבירת עודפים מובאת בזאת התייחסות הרגולטורים לצבירת עודפים-

1. מס הכנסה בבואו לבחון זכאות לסעיף 46

שולח לנוהל להגשת בקשות לתמיכה מתקציב המדינה במוסדות , ולמעשה מסתמך על התבחינים     שקבע החשכ"ל. (ראו סעיף 3)

2. רשם העמותות בבואו לבחון ניהול תקין

אין לעלות על סכומים שמהווים מעל 200% מהמחזור, במשך שלוש שנים רצופות.

3. החשכ"ל בבואו לבחון זכאות לתמיכה

אסור שהעודפים יעלו בשיעור של מעל 100% ממחזור הכנסותיו השנתי לאותה שנה.

כתמיד, נמליץ לקוראינו להמשיך ולהתעדכן בתקוני החקיקה ובעדכוני הפסיקה, שללא ספק עתידים  להשפיע באופן מהותי על ההתנהלות החוקית והרגולטורית בארגונכם.

בכל שאלה ניתן לפנות אל: רו"ח רונית דובר בכתובת – ronit.dov@gmail.com

שתפו:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>